Atla
Tüm Basın Bültenleri

Uluslararası motosiklet, bisiklet ve aksesuarları fuarı Motobike Istanbul 2023 başladı!

28 Nis 2023

Tüm motosiklet ve bisiklet tutkunlarının heyecanla beklediği Motobike Istanbul fuarı, 14. kez kapılarını açtı. Motul ana sponsorluğunda düzenlenen fuarda 300’ün üzerinde marka en yeni ürün ve modellerini sergilemeye başladı.

Motobike Istanbul ailesi açılış töreninde bir araya geldi

Sosyal medya üzerinden canlı olarak yayınlanan açılış törenini basın mensupları ve medya partnerleri, katılımcı firma temsilcileri, fuar alanında ve dijital ortamda binlerce motosiklet ve bisiklet tutkunu izledi. Konuşmacılar arasında Messe Frankfurt Mobilite ve Lojistik Başkan Yardımcısı Michael Johannes, MOTED Yönetim Kurulu Başkanı Başarı Erbaş, Motul Türkiye Satış Direktörü Kerem Oyılmaz, Garanti BBVA Tüketici Finansmanı Direktörü Koray Öztopçu ve Maher Holding Sigorta Grubu Başkanı Ahmet Yaşar yer aldı. 6 Şubat tarihindeki deprem felaketinde yaşamını yitiren vatandaşlarımızın anıldığı törende konuşmacılar, Türkiye’deki hızlı gelişimini sürdüren motosiklet kullanımı, elektrikli motosiklet ve bisikletlerde gözlenen talep artışı ve ÖTV indirimi konularına değinildi.

Şiddetli yağmura rağmen yoğun ilgi

Önceki yıllarda olduğu gibi fuarın ilk gününde VIP davetliler ve basın mensupları için öncelikli giriş izni verilirken, öğle saatlerinde fuar genel ziyarete açıldı. İstanbul genelinde hakim olan şiddetli yağışa bağlı olarak yaşanan ulaşım sıkıntısına rağmen, motosiklet ve bisiklet tutkunları fuara ilk gününde yoğun ilgi gösterdi. Garanti BBVA katkılarıyla düzenlenen ve motosiklet dünyasının ünlü isimlerinin konuk edildiği Motobike Academy seminer programı ve gösteri alanında nefes kesici performanslar tüm ziyaretçilere festival havasında keyifli bir içerik sunmaya devam ediyor.

Fuar, 30 Nisan Pazar akşamı sona eriyor

Türkiye’nin ve çevre ülkelerin en büyük motosiklet ve bisiklet buluşması Motobike Istanbul, 30 Nisan Pazar akşamı 18:00’e kadar ziyarete açık olacak. Cuma günü ve tüm haftasonu boyunca kapı açılış saati 10:00 olan fuarın giriş biletleri ise Biletix ve Mobilet üzerinden dijital ortamda ve fuar alanındaki giriş gişelerinde satılmaya devam ediyor.

Destekleyenler

MOTED – Motosiklet Endüstrisi Derneği

MOTODER – Motosiklet Sanayicileri Derneği

 

Motobike Istanbul, T.C. Ticaret Bakanlığı ve KOSGEB’in destekleri ile gerçekleştirilmektedir.

Bu fuar 5174 sayılı kanun gereğince TOBB (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) denetiminde düzenlenmektedir.

 

Messe Frankfurt hakkında

Messe Frankfurt Group, kendi sergi alanlarına sahip dünyanın önde gelen ticaret fuarı, kongre ve etkinlik organizatörlerinden biridir. Frankfurt am Main'deki genel merkezinde ve 28 yan kuruluşunda yaklaşık 2.200* kişilik bir iş gücü ile dünya çapında etkinlikler düzenlemektedir. 2022 mali yılındaki grup satışları yaklaşık 450 milyon Euro'ydu*. Fuarlar & Etkinlikler, Lokasyonlar ve Hizmetler iş alanlarımız çerçevesinde müşterilerimizin ticari çıkarlarına verimli bir şekilde hizmet ediyoruz. Messe Frankfurt'un en güçlü yönlerinden biri, dünyanın tüm bölgelerinde yaklaşık 180 ülkeyi kapsayan güçlü ve birbirine sıkı sıkıya bağlı küresel satış ağıdır. Kapsamlı hizmet yelpazemiz - hem yerinde hem de çevrimiçi - dünya çapındaki müşterilerin etkinliklerini planlarken, organize ederken ve yürütürken sürekli olarak yüksek kalite ve esnekliğin keyfini çıkarmasını sağlar. Yeni iş modelleri geliştirmek için dijital uzmanlığımızı kullanıyoruz. Geniş hizmet yelpazesi, sergi alanlarının kiralanması, fuar inşaatı ve pazarlaması, personel ve yemek hizmetlerini içermektedir.

Sürdürülebilirlik, kurumsal stratejimizin temel direklerinden biridir. Burada ekolojik ve ekonomik çıkarlar, sosyal sorumluluk ve çeşitlilik arasında sağlıklı bir denge kuruyoruz.

Daha fazla bilgi için lütfen web sitemizi ziyaret edin: www.messefrankfurt.com/sustainability

Merkezi Frankfurt am Main'de bulunan şirketin mülkiyeti Frankfurt Belediyesi'ne (yüzde 60) ve Hessen Eyaleti'ne (yüzde 40) aittir.

Daha fazla bilgi için lütfen web sitemizi ziyaret edin: www.messefrankfurt.com

* 2022 için ön rakamlar

Bu basın bültenini cihazınıza indirebilirsiniz: